foto1
Jednostka Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego
foto1
Powiat WADOWICKI
foto1
Województwo MAŁOPOLSKIE
foto1
1995-2015 "20 lat OSP Wieprz w KSRG"
foto1
"Bo życie jest tylko jedno..."
osp@straz.wieprz.pl
338755277 lub 506172570


W przygotowaniu

Moduł w przygotowaniu

Zapraszamy wkrótce

Strażacy

Poznaj ratowników, zarząd oraz pozostałych członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieprzu.

Czytaj więcej

Pojazdy

Poznaj samochody Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieprzu

Czytaj więcej

Orkiestra

Zapraszamy na stronę naszej strażackiej Orkiestry Dętej.

Czytaj więcej

OSP Wieprz

Regulaminy

Facebook

Mapa dojazdu

Dla ratowników

Licznik odwiedzin

65791
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
21
50
118
233

Nasi strażacy najlepsi w II Podbabiogórskich Zawodach Ratowniczo-Gaśniczych

   W dniach 9 i 10 września odbyły się w Lachowicach (pow. suski) II Podbabiogórskie Zawody Ratowniczo-Gaśnicze. Zostały one zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Lachowicach pod patronatem wójta gminy Stryszawa i przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej oraz ratownikami medycznymi pogotowia ratunkowego.

 

  We wzmaganiach strażaków ochotników z województw małopolskiego i śląskiego uczestniczyło 19 drużyn. Zawody zostały uroczyście otwarte na placu apelowym KP PSP w Suchej Beskidzkiej skąd uczestnicy w kolumnie pojazdów przejechali do Lachowic. Wzmagania podzielone były na dwie części. Pierwsza z nich rozpoczęła się w piątek po zapadnięciu zmroku ok. godzi 21, a zakończyła się po godzinie 2 w nocy. Po kilkugodzinnym odpoczynku uczestnicy przystąpili w sobotę rano do drugiej części zadań. Drużyny mogły sprawdzić oraz doskonalić swoje umiejętności w dwunastu realistycznie zaaranżowany zdarzeniach. Były to międzyinnymi: nocny wypadek samochodowy, w którym pojazd uderzył w skład butli z gazem znajdujący się pod sklepem spożywczym i jednocześnie potrącając przechodnia; nocny pożar budynku mieszkalnego, w którym znajdował się nieprzytomny i poparzony mężczyzna; niewielki pożar lasu w pobliżu linii kolejowej; nocny wypadek w trudno dostępnej, podziemnej części tartaku gdzie znajdował się nieprzytomny pracownik z raną ciętą brzucha, a budynkowi groziło zawalenie; wypadek traktorzysty, który spadł z ciągnika i stracił przytomność; pożar budynku mieszkalnego, w którym przebywająca osoba w czasie gaszenia pożaru ugodziła nożem dwóch strażaków w nogę i klatkę piersiową; wypadek motocyklisty; wypadek na budowie gdzie pracujący robotnik został przygnieciony belkami przebijając sobie jednocześnie nogę wystającymi drutami.

 

   Po wyczerpujących ,trwających blisko 24 godziny zawodach wszyscy uczestnicy, sponsorzy i zaproszeni goście zebrali się na uroczystym ogłoszeniu wyników. Tegoroczna edycja zawodów okazała się bardzo szczęśliwa dla naszych strażaków. Ratownicy z naszej jednostki obronili wywalczony przed rokiem tytuł najlepszej drużyny w Podbabiogórskich Zawodach Ratowniczo-Gaśniczych. Puchar i nagrody dla najlepszej drużyny wręczali wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, starosta suski Józef Bałos, komendant powiatowy PSP w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Krzysztof Okrzesik oraz główny pomysłodawca i organizator zawodów naczelnik OSP Lachowice dh Mariusz Hutniczak. Ponadto nasi strażacy wywalczyli tytuł najlepszego dowódcy i najsilniejszego strażaka.

 

 

  Pragniemy podziękować organizatorom za profesjonalne przygotowanie zawodów, które pozwalają nam przed wszystkim zdobywać wiedzę i doświadczenie tak bardzo potrzebne w czasie rzeczywistych działań ratowniczych. Czas spędzony w niepowtarzalnym towarzystwie uczestników i organizatorów zawodów na długo zapadanie w naszej pamięci.

 

Wyniki - klasyfikacja drużynowa:

1. OSP Wieprz  


2. OSP Bestwina


3. OSP Kuków


4. OSP Białka


5. OSP Porąbka


6. OSP Kurów


7. OSP Sucha - Miasto


8. OSP Czechowice


9. OSP Świętoszówka


10. OSP Pisarzowice

 

 Zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych:

-największy twardziel: Krystian Kołaczyk (OSP Wieprz)


-najlepszy dowódca: Grzegorz Cibor (OSP Wieprz)


-najlepszy ratownik: Hubert Gawlas (OSP Sucha Beskidzka-Miasto)

 

Wszystkim gratulujemy!

 

Kliknij tutaj aby obejrzeć przejazd kolumny samochodów z Suchej Beskidzkiej do Lachowic.

 

Galeria zdjęć-kliknij

 

lachowice0001.jpglachowice001.jpglachowice002.jpglachowice003.jpglachowice004.jpglachowice005.jpglachowice006.jpglachowice007.jpglachowice008.jpglachowice009.jpglachowice010.jpglachowice011.jpglachowice012.jpglachowice013.jpglachowice014.jpglachowice015.jpglachowice016.jpglachowice017.jpglachowice018.jpglachowice019.jpglachowice020.jpglachowice021.jpglachowice022.jpglachowice023.jpglachowice024.jpglachowice025.jpglachowice026.jpglachowice027.jpglachowice028.jpglachowice029.jpglachowice030.jpglachowice031.jpg

Działania ratownicze OSP Wieprz w 2017r.

Warto przeczytać